Stopnie zarastania hl

Stopnie zarastania Chińskich Grzywaczy

Szwedzcy miłośnicy rasy opracowali V stopni zarastania chińskich grzywaczy nagich.

I stopień - całkowicie nagie ciało, z bardzo rzadkimi włosami na grzywie, łapach i ogonie. W skrajnych przypadkach pies może być całkowicie goły, bez grzywki, skarpet i włosów na ogonie.

II stopień - na całym tułowiu (na plecach) sporadycznie wyrastają pojedyncze włosy. Włosy na głowie pokrywają całą mózgoczaszkę i kawałek szyi, lecz nie powinny w większych ilościach wyrastać na kłębie. Włosy na nogach zakrywają stopę, a na ogonie tworzą rzadki pióropusz, zaczynający się mniej więcej w odległości 1/5 długości ogona od nasady. 

III stopień - na tułowiu (przez kręgosłup, na udach i na przednich łapach) wyrastają włosy. Grzywa jest gęsta i sięga aż po kłąb. Włosy na nogach rosną po stawy skokowe, a włosy na ogonie stykają się na nasadzie ze szczecinką z pleców.

IV stopień - na całym tułowiu wyrastają słabe włosy,najwięcej na kręgosłupie, udach i przednich łapach. Dozwolone jest też minimalne porastanie po bokach i pod brzuchem. Morda również jest mocno zarośnięta. Włosy na grzywie, łapach i ogonie są gęste i bez odpowiedniego przystrzyżenia może zatracić się wizerunek grzywacza.

V stopień - pies zarasta na całym ciele - również pod brzuchem.Nie golony może przypominać grzywacza owłosionego (powder-puff), lecz gęstość włosów jest różna. Grzywa, łapy i ogon są bardzo efektowne.

Więcej na szwedzkiej stronie: http://www.crestednetwork.se

Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW